PWSZ IN montage

Konferencje

Studenckie Koło Naukowe Bohemistów - konferencje

  • W dniu 19 kwietnia 2007 r. w murach PWSZ odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa studentów - I Naukowe Spotkanie Studentów Bohemistyki. Konferencję, której tematem był Język, literatura i kultura Czech, objął honorowym patronatem Konsul Generalny Republiki Czeskiej w Katowicach Dr. h.c. JUDr. ing. Josef Byrtus. W ciągu dwóch dni studenci zarówno z polskich, jak i czeskich uczelni zaprezentowali swoje referaty. Studenci nie tylko mogli zaprezentować swoje prace, ale także brać udział w projekcji czeskiego filmu pt. Kola, bawić się na koncercie czeskiego zespołu Psychonaut, zwiedzić Ostrawę i również na tamtejszym uniwersytecie wygłosić swoje referaty.

 

  • W dniach 8-9 kwietnia 2008 r. miała miejsce II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów Bohemistyki. Naukowe spotkania studentów i doktorantów z  polskich i czeskich ośrodków uniwersyteckich odbyły się pod nazwą miały Język, literatura i kultura Czech. W trakcie dwóch dni młodzi naukowcy zaprezentowali swoje referaty. Ponadto wzięli udział w imprezach towarzyszących. Drugiego dnia uczestnicy przenieśli się na Wydział Filozoficzny Uniwersytetu w Ostrawie.

 

  • W dniach 7-8 kwietnia 2009 r. odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów Bohemistyki pod nazwą Język, literatura i kultura Czech. Naukowe spotkania studentów i doktorantów oraz doktorów z polskich, czeskich i rosyjskich ośrodków uniwersyteckich uhonorowane zostały wykładami dwóch znakomitych gości: jednego z najbardziej popularnych czeskich pisarzy – Michala Viewegha oraz tłumacza literatury czeskiej i publicysty - Andrzeja Jagodzińskiego.