Studenckie Koło Naukowe Acronymum

 

"Granice mego języka oznaczają granice mego świata."
                                              
Ludwig Wittgenstein

Studenckie Koło Naukowe Acronymum założone przez studentów Filologii Angielskiej zostało wpisane do rejestru organizacji studenckich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w lipcu 2016 roku. Zgodnie ze statutem, głównym celem działalności Koła jest popularyzacja i upowszechnienie wiedzy o języku ojczystym oraz językach obcych, w ramach szeroko rozumianego językoznawstwa i translatoryki.

Niesieni ideą pozbywania się wszelkich granic, studenci Filologii Angielskiej postanowili powołać do życia Koło Naukowe Acronymum, zrzeszające miłośników językoznawstwa.

Dążymy do swobodnego poruszania się po granicach języka ojczystego i języka angielskiego. W ramach naszych spotkań będziemy skupiać się na tematach związanych z szeroko pojętym językoznawstwem oraz zagadnieniach dotyczących przekładu. Współpracując z uczelnianą kadrą, towarzystwami naukowymi i kulturalnymi zamierzamy wykraczać poza granice naszej uczelni,·aby prężnie i twórczo doskonalić nasze umiejętności.

Przewodnicząca: Aleksandra Leśniak

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.