PWSZ IN montage

Koło Naukowe "Eminus"

Koło Naukowe EMINUS

Znajdź nas na Facebooku :)

Studenckie Koło Naukowe „Eminus (z łac. z daleka) zainicjowane przez grupę 21 studentów Filologii Angielskiej stawia sobie za cel wkraczać w obszar społecznej opinii poprzez popularyzację szeroko rozumianej, a obecnej zwłaszcza w sztuce współczesnej, kultury słowa, dźwięku, ruchu i obrazu w obrębie  budynku uczelni PWSZ, jak i poza nim – w mieście Racibórz. 

Opis działalności:

„Eminus” ma w założeniu rozwijać u studentów zdolność do myślenia spekulatywnego i abstrakcyjnego w oparciu o różne metodologie z dziedziny nauk humanistycznych. Celem Studenckiego Koła Naukowego jest pogłębianie wiedzy antropologicznej, kulturowej, filozoficznej i historyczno-literackiej przy wykorzystaniu zróżnicowanych środków przekazu, m.in. sprzętu audiowizualnego, e-booków, materiałów przeznaczonych do recyklingu, fotografii, plakatów, papieru mâché, zużytych negatywów,wycinków z gazet itp. Członkowie koła „Eminus” obrali sobie za cel jedno dążenie – zdobyć praktykę w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów egzystencjalnych w odniesieniu do człowieka, który tkwi, nie z własnej przecież woli, w niezbywalnej relacji do szeroko pojętego świata zwierząt, sztuki, techniki, cywilizacji. Realizacja tak antropocentrycznego programu w posthumanistycznym świecie jest w swym charakterze, z samego właściwie założenia, interdyscyplinarna, co pozwala każdemu członkowi z osobna, nie wyłączając odbiorców, odnaleźć w sztuce to, co jest, bądź wkrótce stanie się, jego niezapomnianą pasją życia. Innym celem „Eminusa” jest dążenie do podwyższenia i poprawienia kompetencji lingwistycznych w zakresie języka angielskiego poprzez udział w wieczorach z filmem organizowanych wespół ze Studenckim Naukowym Kołem Bohemistów.

Opiekun naukowy: dr Katarzyna Rybińska

Przewodniczacy: Mateusz Ćwirko

Kontakt: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.