VII Gala Śląskiego Sportu Akademickiego

DSC 0409

W czwartek 27 października 2016 roku o godz. 17.00 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbyła się VII Gala Śląskiego Sportu Akademickiego. W czasie tego wydarzenia podsumowano sportowy rok akademicki 2015/2016. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla najlepszych uczelni rywalizujących w Akademickich Mistrzostwach Śląska, statuetki Śląskich Gryfów, Nagrody Prezesa Organizacji Środowiskowej AZS Katowice, a także odznaczenia Zarządu Głównego AZS.

Naszą Uczelnię reprezentowali: prorektor ds. organizacji i rozwoju Uczelni dr Jakub Berezowski, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i prezes KU AZS dr Marcin Kunicki, wiceprezesi KU AZS mgr Witold Galiński i mgr Marcin Parzonka, a także najlepsza akademicka pływaczka śląska, nominowana do Śląskiego Gryfa w kategorii najlepszy zawodnik/zawodniczka Agnieszka Ostrowska.

W czasie Gali, z rąk sekretarza generalnego ZG AZS Bartłomieja Korpaka, nagrodę Zarządu Głównego AZS za zasługi w rozwoju sportu akademickiego odebrał prezes naszego Klubu dr Marcin Kunicki, a złotą odznakę AZS wiceprezes naszego Klubu mgr Marcin Parzonka.

Warto również wspomnieć, że mimo, iż nasza Uczelnia startowała w ubiegłym roku jedynie w sześciu dyscyplinach nominację do śląskiego gryfa w kategorii najlepszy trener otrzymał mgr Witold Galiński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i nominowanym i życzymy wielu sukcesów sportowych na arenach śląska i Polski wszystkich zawodnikom i trenerom KU AZS PWSZ w Raciborzu.