edu_ARTYSTYCZNI

edu ARTYSTYCZNI plakat

edu_ARTYSTYCZNI, to tytuł wystawy prac wykładowców oraz studentów i absolwentów kierunku: EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH Instytutu Studiów Edukacyjnych i Sztuki PWSZ w Raciborzu, którą aktualnie prezentuje Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej.

Szczególny klimat panujący w pracowniach artystycznych przy ul. Lwowskiej 9 sprzyja obustronnemu rozwojowi twórczemu - studentów i wykładowców oraz pozwala na daleko idącą indywidualizację procesu kształcenia. Rezultaty tych twórczych relacji można oglądać na licznych wspólnych wystawach w cyklu "Mistrz i uczeń" w  galeriach sztuki, zarówno w kraju [np. Bytom, Gliwice, Głubczyce, Jastrzębie Zdrój, Katowice, Leszno, Racibórz, Rudy, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Wodzisław Śląski], jak i za granicą [Altena (D), Lüdenscheid (D), Opawa, Ostrawa (CZ), Wilno(LT)].

Aktualna ekspozycja prezentuje twórczość wykładowców w postaci wybranych prac - charakterystycznych dla uprawianej dyscypliny sztuki oraz efekty kształcenia artystycznego w formie wybranych prac studentów, realizowanych w ramach poszczególnych pracowni:

• rysunku i grafiki pod kierunkiem dr Karoliny Stanieczek i dra hab. Franciszka Niecia,
  • malarstwa pod kierunkiem dr Magdaleny Gogół-Peszke,
  • licencjackiej pracowni artystycznej pod kierunkiem prof. Kazimierza Cieślika i prof. Aleksandra Ostrowskiego,
  • projektowania graficznego i liternictwa pod kierunkiem dra hab. Kazimierza Frączka,
  • fotografii pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz,
  • rzeźby pod kierunkiem dra Henryka Fojcika,
  • struktur wizualnych i mozaiki - dr Wiesławy Ostrowskiej,
  • witrażu pod kierunkiem mgr Jarosława Przybysza
  • multimediów pod kierunkiem mgr Marka Furmanowicza.

Finisaż wystawy zaplanowano na dzień 15 czerwca 2016 godz. 17:00 [środa]. Serdecznie zapraszamy w imieniu kuratora wystawy dr Barbary Piechaczek!