KONTRASTY - aktywna dydaktyka w Arboretum Bramy Morawskiej

foto. Alicja Świerczyńska FOTON 02

Foto-relacja autorstwa Dominiki Osadzin, Alicji Świerczyńskiej FOTON i Gabrieli Habrom-Rokosz dokumentuje innowacyjną i bardzo aktywną działalność w zakresie dydaktyki edukacji artystycznej z wykorzystaniem Arboretum Bramy Morawskiej, jako terenu doświadczeń edukacyjno-artystycznych. Wychowanie przez sztukę w bezpośrednim kontakcie z naturą, jakie zakłada kolejna edycja autorskiego programu o charakterze proekologicznym pod hasłem KONTRASTY, pozwala zintegrować środowisko młodzieży szkolnej i akademickiej, przynosząc konkretne pozytywne rezultaty. W projekcie autorskim dr Gabrieli Habrom-Rokosz uczestniczą uczniowie klas artystycznych Gimnazjum nr 1 w Raciborzu pod opieką mgr. Romana Szczasnego i Liceum Plastycznego pod opieką studentów edukacji artystycznej PWSZ w Raciborzu. W dzisiejszych warsztatach uczestniczyła również mgr Małgorzata Demidowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Wiedzę uczestników z zakresu ekologii oraz bogactwa przyrodniczego Arboretum podczas warsztatów fotograficznych wzbogacał pracownik naukowy ABM - pan Piotr Kolarczyk.

60-osobowa grupa uczestników spędziła bardzo aktywnie kilka godzin na łonie natury, obserwując, rysując i fotografując budzacą się do życia przyrodę. Wyjątkowo korzystne warunki atmosferyczne - doskonałe, rozproszone światło, umożliwiło rejestrację wielu ciekawych i niepowtarzalnych kadrów.