Jak badać ślady? O warsztacie kryminalistyka

kryminalistyka małe1

Instytut Studiów Społecznych serdecznie zaprasza na kolejny z cyklu wykład otwarty który odbędzie się w dn. 5 maja, o 14:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu w Sali B202.

Wykład poprowadzi znana kryminolog wykładowca na kierunku Bezpieczeństwo Państwa dr Joanna Stojer-Polańska, absolwentka  Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska była poświęcona narzędziom zbrodni, natomiast  praca doktorska dotyczyła oddziaływania mediów, szczególnie seriali kryminalnych, na postępowanie karne, czyli tzw. efektu CSI. Autorka wielu artykułów naukowych dotyczących oddziaływania mediów na proces karny,   działań sprawców z nietypowym modus operandi i sprawców działających w cyberprzestrzeni. Wykładowca akademicki z kryminalistyki, kryminologii,  a także zwalczania przestępczości. W PWSZ Prowadzi zajęcia z kryminalistyki jest finalistką konkursu INTER 2015 https://www.youtube.com/watch?v=Ry0IUjmKIbo organizowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej.