PWSZ w Raciborzu rozszerza współpracę zagraniczną

DSC 4854
 
Nowe możliwości i perspektywy naukowe otwierają się przed studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, jak i nauczycielami akademickimi oraz pracownikami administracji dzięki kolejnym kontraktom z zagranicznymi partnerami. 
 
PWSZ konsekwentnie dąży do poszerzenia oferty edukacyjnej dotyczącej mobilności (wymiany międzynarodowej wśród studentów i pracowników). Oferta, ograniczająca się do tej pory głównie do współpracy z Republiką Czeską, rozszerza się w szybkim tempie, tworząc studentom i pracownikom nowe możliwości na rozwijanie zdolności, zainteresowań i umiejętności.

W ostatnim czasie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu podpisała umowy międzynarodowe w zakresie mobilności studentów i pracowników z uczelniami na Łotwie (Uniwersytet w Daugavpils,  Universytet Turiba w Rydze, Baltic International Academy w Rydze) , Słowacji (Uniwersytet Pawła Safarika w Kosicach, Uniwersytet Konstantyna Filozofa w Nitrze,) a także, o czym wcześniej już informowaliśmy, Turcji oraz Bośni i Hercegowinie. 
 
Uczelnia dokłada ciągłych starań aby oferta wyjazdowa była na bieżąco poszerzana i atrakcyjna i nie zamierza poprzestać na wspominanych wyżej umowach.
 
DSC 4880
Podczas partnerskiej wizyty w Sarajewie.