Tydzień e-książki 2016 w Bibliotece PWSZ

Tydzieneksiazki2016

Z okazji obchodów Tygodnia e–książki prezentujemy nową odsłonę akcji NIESPODZIANKA OD IBUK LIBRA i z myślą o wszystkich kobietach, proponujemy książkę "Niepewność przekleństwem kobiet", autorstwa Helen Lerner.

 

Dlaczego kobiety nie dość często zajmują stanowiska wyższego szczebla w biznesie, polityce, organizacjach pozarządowych? Problemem jest pewność siebie rozumiana jako odwaga podejmowania działań, których rezultatów nie da się przewidzieć. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana! A perfekcjonistki, które podejmują jedynie działania skazane na sukces, nie podejmując ryzyka, z reguły nie osiągają swoich celów.


Bazując na doświadczeniu swoim, uznanych kobiet biznesu oraz badaniu ankietowym przeprowadzonym wśród kobiet pracujących, autorka przedstawia praktyczne strategie, aby obalić mit niepewności i lepiej radzić sobie z trudnościami i uprzedzeniami na rynku pracy. Dla swoich czytelniczek stworzyła również trzydzieści Iskierek Pewności Siebie – prostych i skutecznych ćwiczeń, których zastosowanie pomoże w rozwoju kariery zawodowej zarówno liderkom, jak kobietom, które dopiero marzą o osiągnięciu sukcesu.

Zachęcamy do lektury!