Mikołaj w szpitalu

Fotorelacja autorstwa Alicja Świerczyńska - FOTON

Już po raz dziewiąty w mikołajowy poranek – 06.12.2015 roku, studenci naszej uczelni oraz wolontariusze Raciborskiego Oddziału Fundacji Dr Clown we współpracy z młodzieżą Szkolnego Klubu Wolontariusza „Z sercem na dłoni” z ZSO w Bieńkowicach odwiedzili pacjentów przebywających w Szpitalu Rejonowym im. Dr Józefa Rostka – zarówno tych małych, którzy na Mikołaja czekali z niecierpliwością,  jak i tych dużych, którzy zupełnie takich gości się nie spodziewali.

Na czele radosnego orszaku stanął Św. Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami  - aniołami, reniferami i kolorowymi clownami, rozdawali pacjentom przeróżne prezenty. Najmłodsi, przebywający w oddziale pediatrycznym, otrzymali paczki
z zabawkami, książeczkami i kolorowankami. Natomiast,  tym nieco starszym chorym podarowano moc uśmiechu, dobre słowo, własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy aniołki z makaronu, choineczki, bombeczki, clownowe czerwone noski oraz kartki ze świątecznymi życzeniami. Pamiętano także o personelu medycznym, lekarzach
i pielęgniarkach, którzy również zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Atmosferę pełną ciepła i radości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia doskonale podkreślała oprawa muzyczna. Piękne i nastrojowe brzmienie gitary, fletów poprzecznych, dzwoneczków i śpiew wolontariuszy zamieniły szpital w wesołe miejsce wypełnione nadzieją, gdzie chociaż na chwilę zapomniano o bólu i cierpieniu.

Tych niecodziennych, kolorowych odwiedzin doświadczyli  pacjenci z oddziału pediatrycznego, chirurgicznego, kardiologicznego, geriatrycznego, pulmonologicznego, neurologicznego, laryngologicznego oraz ortopedycznego. Dla nich w tym szczególnym dniu, chwila rozmowy, szczery uśmiech, uściśnięta dłoń oraz życzenia świąteczne okazały się idealnym prezentem.

To co na długo pozostanie w naszych sercach – to radosne wzruszenie oraz świadomość tego, że potrafiliśmy podarować drugiemu człowiekowi magiczną chwilę oderwania myśli od choroby i problemów szarej codzienności.

Za tą piękną akcję i ogromne zaangażowanie

z głębi serca składamy wyrazy szczerych podziękowań!

mgr Magdalena Liszka, mgr Zofia Jędorowicz