konferencja

W dniach 3-4 września 2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Chaos i ład w języku i w literaturze czeskiej”.

W konferencji udział wzięli m.in. prof. dr hab. Mieczysław Balowski (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu), dr Joanna Benczew (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu), dr Aleksandra Pawlik (Łódź), dr hab. Katarzyna Dembska (Toruń), dr Anna Skibska (Poznań), dr hab. Josef Jodas (Uniwersytet Wrocławski), doc. PhDr. Karel Komarek, CSc. (Olomouc), PhDr. Petr Nejedly (Praha), Mgr. Denisa Tkacikova (Ostrava).
Podczas konferencji odbyły się m.in. Sekcje literaturoznawcze („Chaos i ład w literaturze czeskiej-perspektywa z zewnątrz”) oraz Sekcje językoznawcze („Chaos i ład w gramatyce”).

Organizatorami konferencji byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Urząd Miejski w Głubczycach oraz Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej.
Patronat honorowy objął Burmistrz Głubczyc Adam Krupa.