Dzień Dziecka

Zgodnie z wieloletnią tradycją dnia 2 czerwca (wtorek) o godz. 9.30 i 10.30 w auli oraz budynku A PWSZ w Raciborzu odbędą się, przygotowane przez studentów II roku Edukacji elementarnej z terapią psychopedagogiczną obchody Dnia Dziecka, pod hasłem „Bądźmy z dziećmi jeszcze raz”. Zaproszono około 250 dzieci pięcio i sześcioletnich z przedszkoli Raciborza i okolic, w których studenci odbywali praktyki asystenckie i ciągłe.

W programie przewidziano przedstawienie teatru interaktywnego pt: „Ekobajka z krainy Smerfów”, w wykonaniu studentek.

Przedstawienie jest dedykowane dzieciom z najstarszych grup przedszkolnych i łączy zabawę z nauką. Opowieść o Smerfach i ich kłopotach z Gargamelem i Klakierem, wprowadza małego widza w świat postaci doskonale im znanych z telewizji. Jakie tym razem pułapki zastawi nieżyczliwy czarodziej? Dlaczego nagle Matka Natura zaczyna chorować? Jak rezolutny Papa Smerf razem ze swoimi przyjaciółmi uniknie tarapatów? W jakich sytuacjach pomoc widowni będzie niezbędna?..... o tym przekonają się dzieci już we wtorek. Akcja przeplatana piosenkami, działaniami przedszkolaków włączających się w przedstawienie by pomóc Smerfom i żywa muzyka, gwarantują świetną zabawę.

Po przedstawieniu przewidziano gry i zabawy w budynku głównym PWSZ, tradycyjne malowanie buzi oraz małe, co nieco dla przedszkolnych łasuchów.

 dziendziecka