Zarejestruj się, jako potencjalny Dawca szpiku i uratuj życie chorym na białaczkę!

Plakat

 

Zarejestruj się, jako potencjalny Dawca szpiku i uratuj życie chorym na białaczkę!

Po raz kolejny w Raciborzu odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, tym razem do bazy fundacji DKMS Polska będzie można dołączyć w dniach 22-23 kwietnia.

Punkty rejestracji:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

Godziny: 9:00-16:00

Miejsce: Budynek główny, I piętro obok punktu ksero "Jaga"

Adres: ul. Słowackiego 55, Racibórz

Galeria Młyńska

Godziny: 13:00- 20:00

Miejsce: Hol Główny

Adres: ul. Mickiewicza 12, Racibórz

Akcja ta organizowana jest przy współpracy społeczności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz fundacji DKMS Polska.  Na bieżąco można śledzić wydarzenie na FACEBOOKU [https://www.facebook.com/events/1638992682990996/], natomiast dokładne informacje dotyczące samej rejestracji można znaleźć TUTAJ [https://www.dkms.pl/pl/faq].  

 

O Fundacji


Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, działająca od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit, od początku działalności przebadała i zarejestrowała prawie 670 tysięcy potencjalnych dawców komórek macierzystych i jest tym samym największą bazą w Polsce. Już ponad 1800 osób z bazy DKMS podarowało cząstkę siebie innym dając im tym samym szansę na wygranie walki z białaczką. Jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku w Polsce, Fundacja DKMS posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą pałeczek do poboru wymazu z błony śluzowej. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu, z którego, tak jak z krwi, oznaczane są cechy zgodności tkankowej.