MYŚLEĆ GLOBALNIE-DZIAŁAĆ LOKALNIE, czyli START autorskiego programu ŚWIATŁEM-BARWĄ-KRESKĄ

Kierując się słowami znakomitego dydaktyka Jana Amosa Komeńskiego "Dzieci należy uczyć nie z książek, lecz dębów, nieba i buków" - z pierwszym dniem wiosny 21 marca 2015 - jako społeczny lider ekologii - rozpoczęłam realizację autorskiego programu ŚWIATŁEM-BARWĄ-KRESKĄ. Po dwuletnim udanym okresie pilotażu [2012-2014], zakończonym wystawą twórczości plastycznej uczestników projektu w Galerii Sztuki Współczesnej RCK [maj 2014], rusza właściwa I edycja programu edukacji artystycznej młodzieży o charakterze proekologicznym. Dziś [24.03.2015] pierwsze spotkanie w strefie ciszy tj. Arboretum Bramy Morawskiej - grupy ok. 80 osób [uczniowie klas artystycznych G1 z opiekunem Romanem Szczasnym, uczniowie raciborskiego i wodzisławskiego Liceum Plastycznego, studenci kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych PWSZ w Raciborzu, członkowie studenckich kół naukowych działających w Zakładzie Fotografii i Multimediów oraz Zakładzie Sztuk Pięknych Instytutu Studiów Edukacyjnych i Sztuki PWSZ w Raciborzu - FOTON,ANIMATIK,GRAFIT].

Program realizowany będzie w formie cyklicznych warsztatów fotograficznych, zgodnie z rytmem Natury.

Wszystkich, którym kondycja naszego środowiska naturalnego nie jest obojętna, zapraszam do współpracy.

Dziś meodą obserwacji i aktywnych ćwiczeń twórczych w terenie spróbujemy zamienić WIRTUALNY ŚWIAT W 3D, który stanowi codzinny pokarm młodzieży - na inny bardziej naturalny RZECZYWISTY ŚWIAT, bogaty w D3.

Pozdrawiam i zapraszam - dr Gabriela Habrom-Rokosz