FOTON - INAUGURACJA OBCHODÓW JUBILEUSZOWYCH W GALERII GAWRA

W piątkowy wieczór 6 marca br. w raciborskiej Galerii GAWRA z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej - Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON zainaugurowało program obchodów jubileuszowych z okazji 10-lecia działalności. W programie przewidziano 10 przedsięwzięć z okazji 10-lecia. Podczas spotkania otwarto wystawę fotografii wielkoformatowej "Zatrzymane w kadrze", którą można zwiedzać do końca miesiąca. Autorami prac są studenci i absolwenci PWSZ oraz uczniowie Liceum Plastycznego, jak również pasjonaci fotografii z innych środowisk [Uniwersytet Wiedeński, czy II LO w Raciborzu]. Liczne grono zainteresowanych fotografią miało okazję wysłuchać bogato ilustrowany wykład na temat: "Od fotografii analogowej do fotografii cyfrowej". Wykład wygłosili absolwenci kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - Stefan Krybus Racibórz (fotografia analogowa) i Joanna Klimczak Bytom (fotografia cyfrowa), którzy w 2005 roku poprowadzili pierwszą publiczną lekcję na temat fotografii w tej samej Galerii. 9 marca br. o godz. 18:45 w wiedeńskiej bazylice pw. Matki Boskiej Różańcowej odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON.