ARCHITEKCI U PREZYDENTA – debata na temat przyszłości placu Długosza w Raciborzu

uprezydenta18 lutego w Urzędzie Miasta w Raciborzu odbyła się inauguracja cyklu spotkań poświęconych rewitalizacji pl. Długosza. Na początek zaproszono ekspertów-praktyków - architektów, naukowców zajmujących się urbanistyką, urzędników ds. inwestycji, etc. oraz radnych miejskich. W tym gronie zaprezentowano i przedyskutowano możliwe warianty co do przyszłego wyglądu tej centralnej przestrzeni miasta.


Środowisko akademickie architektów PWSZ reprezentowane w silnym gronie: dr inż. arch Joannę Sokołowską Moskwiak, dr inż. arch. Wiesława Olejko, dr inż. arch. Jarosława Figaszewskiego i dr inż. arch. Henryka Zubla oraz współpracujących z Instytutem Techniki i Architektury architektami mgr inż. arch. Magdalenę Sczyrbę, mgr inż. arch. Karolinę Kostkę oraz dr inż. arch. Jerzego Cibisa zainteresowało zebranych koncepcjami studenckimi młodych architektów, które stały się podstawą do dyskusji.

Szerokiemu gronu zebranych zostały zaprezentowane cztery projekty wykonane przez studentki 3 roku architektury PWSZ w Raciborzu pod kierunkiem dr inż. arch. Wiesława Olejko, dr inż. arch. Jarosława Figaszewskiego i spotkały się z zainteresowaniem i uznaniem obecnych gości, szerokie konsultacje i opracowania przygotowało stowarzyszenie Nasze Miasto, także urząd miasta przeprowadził wśród mieszkańców ankiety na temat, co najchętniej widzieliby na placu Długosza i jakie są ich oczekiwania.

Relacja ze spotkania:
http://www.raciborz.com.pl/jaka-przyszlosc-czeka-plac-dlugosza,39643.html 
http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/40595-pierwsza-debata-o-placu-dlugosza--eksperci-nie-maja-watpliwosci---wrocmy-do-historii.html#5