Mikołajkowy Architekton

W dniu 18 grudnia „ Architekton" - koło naukowe studentów kierunku Architektura działające przy Instytucie Techniki i Architektury PWSZ w Raciborzu zainicjowało spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Kuźni Raciborskiej.
W porozumieniu ze Stowarzyszeniem "Otwarte Serca Dzieciom" nasi studenci przygotowali i przekazali wychowankom zabawki wykonane własnoręcznie przez studentów Koła „Architekton", a także przeprowadzili gry i zabawy z najmłodszymi podopiecznymi w dniu przekazywania paczek z zabawkami. Głównym celem było wzbudzenie zainteresowania architekturą i zawodem architekta.

Miłym zaskoczeniem był pozytywny odbiór inicjatywy, prezenty sprawiły wielką frajdę podopiecznym a całe spotkanie było doskonałym uzupełnieniem radosnej, świątecznej atmosfery.