szybkiPIT.pl rozlicz PIT przez Internet

szybkipitNaczelnik Urzędu Skarbowego w Raciborzu informuje, że Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną stronę internetową www.szybkipit.pl, która pomocna jest w rozliczeniu podatników podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013r.

Na stronie tej zamieszczono wszystkie potrzebne formularze i broszury, kalkuratory oraz poradniki.

Za jej pośrednictwem można też wysłać roczne zeznanie podatkowe przez aplikację e-Deklaracje Desktop.

Strona zawiera zakładkę: „Zadaj pytanie ekspertowi”, za pomocą której można skontaktować się z ekspertami podatkowymi resortu finansów i zadać bezpośrednio pytanie.

Każdy internauta może swobodnie przeglądać wszystkie wcześniej zadane pytania i odpowiedzi wg kategorii tematycznych. Zadanie pytania przez użytkwnika wymaga jedynie podania jego adresu e-mail, na który otrzyma on  IDpytania, pozwalający później odnaleźć je w aplikacji.

Strona zawiera również aktualności, np. informacje o organizowanych przez urzędy skarbowe spotkaniach, szkoleniach i innych inicjatywach związanych z rozliczeniem z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013r.  

Oprócz strony www.szybkipit.pl  uruchomiony zostanie  również fanpage Szybki PIT na portalu społecznościowym Facebook.

Jak co roku zaplanowano również dyżury telefoniczne w Ministerstwie Finansów i w Krajowej Informacji Podatkowej.

W dniu 5 kwietnia br. (sobota) w Urzędzie Skarbowym w Raciborzu odbędzie się tzw. DZIEŃ OTWARTY, a w dniach 28-30 kwietnia br. zostaną wydłużone godziny pracy.

 

Do pobrania:

 

plakat PITdzienotwarty
plakat PITedeklaracje