Nowa książka Wydawnictwa PWSZ

okladka_laboratorium.jpg

Zachęcamy do zapoznania się z nową książką Wydawnictwa PWSZ autorstwa doktora Piotra Kalusa: „Laboratorium elektroniki i technik mikroprocesorowych – programowanie mikrokontrolerów”.

Książka jest skondensowanym wprowadzeniem do budowy mikrokontrolerów i ich programowania w języku asembler. Autor podszedł do tych zagadnień w sposób bardzo praktyczny i wszystkie przykłady oparł na tanim i łatwo dostępnym zestawie elektronicznym (do samodzielnego montażu) z mikrokontrolerem ATmega16. Dzięki temu w trakcie wykonywania ćwiczeń szybko przyswoimy sobie tajniki procedur obsługujących np. wyświetlacz, klawiaturę, pomiar temperatury, sterowanie czasowe czy współpracę z komputerem PC. Dla ułatwienia kody źródłowe opisywanych procedur autor zamieścił na stronie internetowej PWSZ. Książka będzie przydatna nie tylko studentom, ale i elektronikom-majsterkowiczom chcącym budować urządzenia sterowane mikrokontrolerem.

Przypominamy, że więcej informacji o tytułach, które ukazały się nakładem Wydawnictwa PWSZ w Raciborzu można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem http://www.pwsz.raciborz.edu.pl/struktura/wydawnictwo/katalog-publikacji.html .

Pozycje te można wypożyczyć w uczelnianej bibliotece lub kupić w „skrypciarni” (bezpośrednio lub drogą internetową http://www.giscom.pl/skrypciarnia-pwsz.html ).