Srebro siatkarzy na Akademickich Mistrzostwach Polski

IMG 0270

W dniach od 2-5 maja w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski mężczyzn w piłce siatkowej. Uczestniczyło 16 najlepszych drużyn w kraju, które wcześniej wywalczyły sobie prawo gry w tym turnieju. Rywalizacja przebiegała w czterech grupach. Nasza drużyna przystąpiła do tego turnieju mocno osłabiona brakiem zawodników środkowych bloku, grali zatem w eksperymentalnym zestawieniu. Nie pozwoliło to do końca zagrać na dobrym poziomie. Raciborscy siatkarze z PWSZ ograli w grupie drużynę Politechniki Warszawskiej 2:0, i przegrali w takim samym stosunku z Politechniką Rzeszowską. W bezpośrednim pojedynku drużyna z Kalisza ograła PWSZ Racibórz w stosunku 2:0 i tym samym zdobyła złoty medal w typach Wyższych Szkół Zawodowych. W grupie nasi siatkarze zajęli  trzecią pozycję i rywalizować już mogli tylko o miejsca 9-12.

Drużyna PWSZ wywalczyła ostatecznie srebrny medal w typach Wyższych Szkół Zawodowych, a w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski Wyższych Szkół XI miejsce.

Raciborzanie rywalizowali wśród uczelni takich jak Uniwersytety, Politechniki, Akademie. Jednak ze śląskich drużyn zajęli najlepsze miejsce oraz jako jedyni zdobyli medal w typach uczelni.

W szeregach drużyn startujących w zawodach tej rangi można było spotkać zawodników grających na co dzień w drużynach Plus Ligi, I ligi, a także sporą ilość zawodników z parkietów II ligi. Poziom rozgrywek był zróżnicowany.

Najlepszą drużyną akademicką okazali się gracze z AGH Kraków, którzy pokonali Politechnikę Poznańską, a brąz wywalczyła drużyna PWSZ Kalisz pokonując zespół UMW Olsztyn.

Skład drużyny PWSZ: Kubiak Rafał, Otlik Patryk, Płocki Marcin, Kowalonek Maciej, Kućma Dawid, Kruk Wojciech, Władarz Mateusz, Grzelak Arkadiusz, Galiński Aleksander, trener  Witold Galiński.

Image0001