Baza materialna

Kampus PWSZ w Raciborzu mieszczący się przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Matejki oferuje studentom bazę dydaktyczną i socjalną złożoną z wielu dobrze wyposażonych obiektów. Uczelnia dysponuje też budynkami położonymi poza kampusem - w innych, niezbyt oddalonych punktach miasta. Wszystko to zapewnia wysoki komfort nauki i odpoczynku przy niewielkich kosztach ponoszonych przez studentów. Poniżej prezentujemy krótkie charakterystyki poszczególnych obiektów uczelni podzielonych według spełnianych funkcji.

 

1. OBIEKTY DYDAKTYCZNE

baza1

a) Główne budynki dydaktyczno-administracyjne
przy ul. Słowackiego 55

tel. 32 415 50 20, 606 318 202

Są to budynki w których funkcjonuje większość instytutów i administracji uczelni (m.in. rektorat, punkt naboru, kwestura), a także biblioteka i biura obsługujące studentów.

 

baza2

b) Budynek Instytutu Sztuki
przy ul. Lwowskiej 9

tel. 32 418 1405

W obiekcie tym zajęcia mają studenci kierunków artystycznych. Położony jest kilkaset metrów od głównego kampusu. Mieszczą się w nim m.in. pracownie rzeźby, malarstwa, grafiki i fotografii.

 

baza3

c) Budynek „architektury i urbanistyki”
przy ul. Łąkowej 31

tel. 32 414 7181

Jest to miejsce nauki studentów kierunków związanych z architekturą i urbanistyką. Obiekt oddalony jest o około 1,5 km od głównego kampusu.

 

 

 

2. OBIEKTY SPORTOWE

baza4

a) Kryta pływalnia
przy ul. Słowackiego 55

tel. 32 415 5020 / wew. 121

Basen przylega do uczelni i jest z nią połączony korytarzem. Posiada szatnie, widownię i 25 metrową pływalnię.

baza5

b) Sale gimnastyczne
przy ul. Słowackiego 55

tel. 32 415 5020 / wew. 137

W budynku mieszczą się dwie sale gimnastyczne, siłownia, ścianka wspinaczkowa i pomieszczenia pomocnicze. 

baza6

c) Stadion 
przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego

Stadion dzieli od uczelni kilkadziesiąt metrów. Posiada widownię, 400m bieżnię, pełnowymiarowe trawiaste boisko, pomocnicze boiska do siatkówki, a także zaplecze socjalne.

 

 

3. OBIEKTY SOCJALNE

baza7

a) Dom Studenta przy ul. Słowackiego 57

tel. 32 415 5530

Dom Studenta położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów dydaktycznych. Dysponuje ok. 350 miejscami w pokojach 1, 2 i 3-osobowych. Mieszkańcy mogą korzystać z dostępu do internetu i telewizji kablowej. Do ich dyspozycji jest też, pralnia, kuchnie, monitorowany parking.

Część budynku zmodernizowano w wyniku czego powstały dwupokojowe moduły mieszkalne, wyposażone we własny węzeł sanitarny oraz socjalny.

Więcej o Domu Studenta dowiesz się tutaj

baza8

b) Punkty usługowe

Na terenie uczelni mieści się szereg punktów usługowych ułatwiających studentom funkcjonowanie, np. punkty gastronomiczne, kserograficzne, odnowy biologicznej, skrypciarnia.