Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w raciborzu
PWSZ Rekrutacja 2016

IMG 7130

We wtorek 28 lutego w Arenie Rafako w Raciborzu rozgrywany był III turniej eliminacyjny siatkówki mężczyzn z cyklu Akademickich Mistrzostw Śląska. W pierwszym meczu siatkarze KU AZS PWSZ Racibórz pokonali sensacyjnie faworyta z ATH Bielska-Białej 2:0. Warto podkreślić fakt, iż drużyna ATH w większości składa się z zawodników Młodej Ligi.  Zwycięstwo nad drużyną AZS UE Katowice z kolei dało raciborzanom finał w rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się 21 marca w Bielsku. Drużyna zapewniła sobie również półfinał Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Katowicach pod koniec marca.

Wyniki turnieju:

KU AZS PWSZ Racibórz- ATH Bielsko-Biała 2:0 (25:20, 25:22)

Uniwersytet Ekonomiczny Katowice - ATH Bielsko-Biała 0:2 (8:25, 17:25)

KU AZS PWSZ Racibórz - Uniwersytet Ekonomiczny Katowice 2:0 (25:17, 25:10)

Skład  drużyny w tym turnieju:

Zawada Mikołaj, Ledwoń Kacper, Żeliński Paweł, Kwaśny Sławomir, Ziomek Bartłomiej, Andrulewicz Robert, Zasłonka Miłosz, Skupień Szymon.

Zespół prowadził trener: Witold Galiński.